Pyszne.pl podnosi poziom bezpieczeństwa kurierów w Trójmieście w ramach akcji “Znamy Przepisy na Pyszne.pl”

Pyszne.pl, lider rynku dostaw jedzenia w Polsce, kontynuuje swoje zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa swoich kurierów. W ramach ogólnopolskiej akcji “Znamy Przepisy na Pyszne.pl”, firma organizuje kolejne szkolenie, które tym razem odbędzie się w Trójmieście. Wydarzenie planowane na 7 listopada pozwoli kurierom dowiedzieć się, jak działa nowoczesny e-rower i jak poprawić swoje umiejętności związane z bezpieczną dostawą jedzenia.

Dlaczego to tak istotne? Dostawcy na rowerach i skuterach, a także piesi, są szczególnie narażeni na ryzyko wypadków drogowych. W przeważającej części nie korzystają z nadwozia pojazdu, co oznacza, że nie są chronieni w razie kolizji. Wykonywana praca w zróżnicowanych warunkach pogodowych stawia ich w sytuacji potencjalnie niebezpiecznej. Szkolenie, które poprowadzi ekspert ze Stowarzyszenia Zdrowy Rower, pozwoli kurierom zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się po mieście na jednośladzie, prawidłowym wykonywaniem manewrów, zwiększaniem widoczności na drodze oraz przepisami ruchu drogowego istotnymi dla dostawców.

To jednak nie koniec innowacji przygotowanych przez Pyszne.pl. W gdańskim HUB-ie firmy będzie można także sprawdzić prototypowego roweru elektrycznego Hopper, który jest testowany w ramach programu NEDAM na zaproszenie miasta Gdańsk.

“Inwestycje w rozwój mikromobilności oraz niezbędną infrastrukturę mają na celu m.in. zachęcanie mieszkańców do korzystania z bardziej zrównoważonych środków transportu, a także poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Trójmieście rośnie ruch rowerów i skuterów, dlatego warto troszczyć się o edukację w tym zakresie. Szkolenia takie jak to, które zorganizowano w ramach akcji ‘Znamy Przepisy na Pyszne.pl’, to kolejny krok w kierunku bezpieczeństwa na drogach naszej aglomeracji” – podkreśla Inspektor Anna Klinkosz z Wydziału Gospodarki Komunalnej miasta Gdańsk.

Edukacja jest kluczowa, ponieważ każdy uczestnik ruchu drogowego musi przestrzegać przepisów. W przypadku rowerzystów, hulajnogowców i innych użytkowników jednośladów znajomość przepisów to tylko jedna strona medalu. Równie ważne jest właściwe zachowanie na drodze, obserwacja otoczenia i unikanie sytuacji ryzykownych.

 

Pyszne.pl zapowiada kontynuację działań mających na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w kwestii bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Firma będzie także dalej inwestować w niskoemisyjne środki transportu i dostawy jedzenia. Bezpieczeństwo kurierów to dla nich priorytet, a to nie tylko obowiązek noszenia kasków ochronnych, ale także wymagania prawa jazdy kategorii B w przypadku dostawców na skuterach i odpowiednie wyposażenie jednośladów.

Akcja “Znamy Przepisy na Pyszne.pl” to ważny krok w kierunku zwiększenia świadomości i umiejętności dostawców w zakresie bezpiecznej jazdy. Pierwsze szkolenie we Wrocławiu spotkało się z pozytywnym odbiorem, co zachęciło firmę do rozszerzenia formuły i przeprowadzenia kolejnej edycji w Gdańsku, gdzie 30% dostaw realizowanych jest na skuterach elektrycznych.