Pewnie na Rower, czyli nowa oferta ubezpieczenia rowerzystów

Czy warto kupić ubezpieczenie na rower?


Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam zależnie od potrzeb. Ubezpieczyć można po pierwsze siebie wybierając ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Kolejną ważną kwestią jest ubezpieczenie OC rowerzysty, które przydać się w  przypadku gdy to rowerzysta spowoduje wypadek.
Ostatnią opcją jest ubezpieczenie roweru zarówno od zniszczenia jak i od kradzieży, również kradzieży “z ulicy” gdy ktoś ukradnie nasz rower ze stojaka rowerowego.

Pewnie na Rower to ubezpieczenie dostępne wyłącznie online, przygotowane z myślą o jak najszerszej ochronie rowerzystów. Choć ubezpieczycielem jest PZU, oferta różni się od tego, co znamy z placówek towarzystwa. Konsultowaliśmy tę ofertę i sami będziemy jej używać, dlatego  szczerze polecamy ten produkt.

 

Co zawiera Pewnie na Rower?

Ubezpieczenie na rower jest elastyczne, dlatego zakres dobieramy samodzielnie. Do podstawy – ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – możemy dodać:

  • OC rowerzysty
  • ubezpieczenie roweru (casco)
  • ubezpieczenie bagażu

Każde z ubezpieczeń ma do wyboru kilka sum gwarancyjnych. Uwagę zwraca np. wysoka suma OC – nawet do 200 tys. zł. Zgodnie z własnymi potrzebami wybieramy także czas trwania polisy (7 miesięcy lub rok) oraz zakres terytorialny (na Polskę lub świat). Jeśli interesuje nas podstawowa ochrona, np. OC z NNW na sezon, składka zaczyna się od 68 zł.

Korzystne casco

Każdy, kto ma rower nie starszy niż 6 miesięcy, powinien rozważyć zakup casco w Pewnie na Rower. Polisa pozwala na ubezpieczenie roweru aż do sumy 20 tys. zł, a ochrona obejmuje uszkodzenie, zniszczenie oraz kradzież roweru. Co ważne, w przeciwieństwie do wielu innych polis, ochrona w Pewnie na Rower obejmuje także kradzież roweru „z ulicy”, a ubezpieczyciel wymaga jedynie podstawowych zabezpieczeń.

Casco można wykupić w kilka minut, kalkulacja jest natychmiastowa i odbywa się w 100% automatycznie.

Zobacz więcej w zakładce (ubezpieczenia dla rowerzysty) 

Dostępne online

Ochronę w Pewnie na Rower zapewnia PZU SA, ale program został przygotowany przez spółkę iExpert i to ona odpowiada za sprzedaż i obsługę. Firma specjalizuje się w ubezpieczeniach zawodowych, a także specjalistycznych programach ubezpieczeniowych dedykowanych określonym grupom odbiorców. W swojej ofercie ma m.in. polisę Bezpieczny Powrót dla uprawiających sporty górskie oraz NNW Zawodników dla kilku lig. iExpert wielokrotnie ubezpieczał również zawodowych sportowców, w tym piłkarzy Legii Warszawa czy alpinistów.

Pewnie na Rower to oferta ubezpieczenia rowerowego z prostą, szybką kalkulacją i możliwością załatwienia wszystkich formalności online. Złożenie wniosku i opłacenie polisy również odbywają się przez internet.

—>Ubezpieczenie można wyrobić klikając tutaj <—